Varuh človekovih pravic Republike Slovenije je ob svetovnem dnevu otrok, ki ga obeležujemo 20. novembra, ko obeležujemo sprejetje Deklaracije in Konvencije o otrokovih pravicah, pripravil projekt z naslovom Če vidiš krivice, uporabi pravice. Pandemija koronavirusne bolezni namreč predstavlja posebno priložnost, da postavimo otrokove pravice v ospredje. Po mnenju Unicefa je povzročila ‘izobraževalno krizo’, otroci pa so zaradi sprejetih ukrepov za preprečevanje širjenja in odpravo epidemije ena od najbolj ogroženih skupin. Unicef ugotavlja tudi, da so trenutne zaostrene zdravstvene razmere in posledično zaustavitev javnega življenja v mnogih državah sveta poglobile že obstoječe kršitve otrokovih pravic.