Člani projekta V odsevu v okviru Društva študentov medicine Slovenije so ob svetovnem dnevu osveščanja o samopoškodovanju pripravili literarni natečaj. Dijake srednjih šol in gimnazij so želeli spodbuditi k razmišljanju in pogovoru o vzrokih samopoškodovanja. Natečaj so naslovili Korenine moje bolečine. Interesenti so lahko sodelovali z različnimi oblikami kratkih literarnih del, s poezijo (haiku, balada …) ali prozo (kratka zgodba, črtica, krajše dramsko delo …). Natečaj je potekal med 16. 1. in 16. 2. 2017.

Med prispelimi izdelki je komisija izbrala najboljša dela, ki so bila objavljena v tiskani verziji in na spletni strani časopisa Delo. Razglasitev zmagovalcev si lahko ogledate tukaj. Zmagovalni prispevek natečaja si lahko preberete tukaj, drugo in tretje uvrščena prispevka pa tukaj.

Na natečaju je sodelovala tudi naša dijakinja Lara šoba in se s svojim prispevkom “Prijatelji izpod vzmetnice” uvrstila na 4. mesto. Za uspeh ji iskreno čestitamo!

Prispevek bo objavljen v šolskem časopisu, ki izide v aprilu 2017.