Konec maja smo nadaljevali z razširitvijo šolskega ekovrta. Na projektnem dnevu 2.Aa, 2.Ab in 2.Ac razreda, ki smo ga imeli 29. 5., smo krepko poprijeli za delo. Oblikovali smo osnovno gredico senčnega vrta in jo zasadili s trajnicami in grmičevjem. Razširili in s peskom dodatno utrdili smo tudi prostor ob klopeh. Zraven smo nasuli in oblikovali prostor za jagodičevje – zasadili smo ribez in kosmulje. Seveda pa je bil urejanja deležen tudi vrt s spiralnimi gredami in celotna okolica šole z zelenicami in vsemi koriti.

Delo na senčnem vrtu smo dokončali 11. 6., ko smo imeli projektni dan z 2.Cb razredom. Osnovno gredico smo razširili, prekrili z okrasnim lubjem in dodatno zasadili s trajnicami. Rob gredice smo oblikovali s skalami. Na koncu pa nam je pomagalo še nebo, ki je poslalo prijetno dežno osvežitev.

Mentorica šolskega ekovrta: Maja Fabjan