V četrtek, 24. 11. 2016 nam je Inštitut za trajnostni razvoj v okviru projekta Eathink 2015 podelil znak Šolski ekovrt!

Že četrto šolsko leto nastaja oziroma se nadgrajuje naš vrt na strehi šole in ves čas smo tudi člani Mreže šolskih  ekovrtov. V okviru programa Šolski ekovrtovi smo se vsako leto udeležili obeh izobraževanj. Pri delu na vrtu upoštevamo načela ekološkega vrtnarjenja, kar pomeni, da smo poskrbeli za kompostiranje, zbiranje deževnice in njeno uporabo za zalivanje preko namakalnega sistema. Uporabljamo ekološka oz. kemično netretirana semena, rastline pa gnojimo le z organskimi gnojili. V vrtu ne uporabljamo nobenih kemično-sintetičnih pesticidov. Z vsem tem smo zadostili zahtevam za pridobitev znaka.

ISKRENE ČESTITKE VSEM ŠOLSKIM VRTNARJEM!