V marcu se je zaključil video natečaj projekta Eathink2015, na katerem so s svojim video prispevkom sodelovali tudi naši dijaki. Tema natečaja za izdelavo 30 sekundnega videa je bila izdelava družbeno odgovornega oglasa na temo odgovorne potrošnje, trajnostnih prehranskih sistemov in pravice do zdrave hrane z vidika samopreskrbe s hrano. Zmagovalcem je bilo obljubljeno, da bo njihov video posnetek doživel profesionalno izdelavo in predvajanje po nacionalni televiziji in spletu. Zmagovalni video bo naknadno tudi vključen v  natečaj na evropski ravni. Več o natečaju si lahko preberete TUKAJ.

Na natečaju je sodelovalo 21 video posnetkov. Naši dijaki žal niso zmagali, so pa se s svojim prispevkom uvrstili med 5 najbolje ocenjenih video prispevkov.

Prispevek o razglasitvi rezultatov si oglejte na povezavi rezultati video natečaja. Ogledate si lahko tudi vseh 5 najboljših video prispevkov, prispevek naših dijakov pa tudi spodaj.

Dijakom in mentorjem iskreno čestitamo!