V okviru Ekošole smo lansko jesen začeli sodelovati v mednarodnem projektu Climate Rules, ki so ga vodili na Češkem. Nadaljnje raziskovanje podnebnih sprememb, okoljevarstva in trajnostnega razvoja pa nas je pripeljal do nepričakovanega potovanja na Portugalsko, kjer so mladi poročevalci za okolje še posebej dejavni in so k sebi povabili predstavnike nekaterih evropskih držav. Letos je bila prvič k sodelovanju povabljena tudi Slovenija, ki sta jo predstavljala Tjaša Tanja Marolt, 4. Ca, in Marko Jovanović, 1. Da.

Zahvaljujoč denarni podpori portugalske organizacije mladih poročevalcev in slovenske Ekošole sta naša dijaka teden dni, tj. od 9. 4. do 16. 4. 2023, kot okoljska novinarja raziskovala Portugalsko, predvsem pokrajino Lousã, in vsak večer pripravljala novinarske prispevke, ki so jih šesti dan predstavili županu in celotni občini.

Za več informaciji si preberite reportažo in poglejte fotoreportažo.

krožek Mladi poročevalci za okolje, Ekošola