Na šoli že dolga leta delujemo zelo trajnostno. Z ekološkim šolskim vrtom, ki smo ga začeli ustvarjati v šolskem letu 2013/14 pod okriljem Inštituta za trajnostni razvoj v Mreži šolskih ekovrtov, smo uvedli veliko trajnostno naravnanih dejavnosti. Kot Ekošola od leta 2017 pa smo nabor ekoloških in trajnostnih vsebin še razširili. Dijaki so vključeni v vse dejavnosti, res pa je, da se tega marsikdo niti ne zaveda.

V šolskem letu 2021/22 se je razred 1. Da odločil, da zbere vse aktivnosti in izdela Listino o trajnostnem razvoju na STAŠ. Pri tem so bili tudi sami prijetno presenečeni, ko so odkrili obširnost tega področja. Svoje delo so zaključili ob Informativnem dnevu 2023 in ga z veseljem delijo tudi z vami.

Vodja projekta: Ersina Šarić

Mentorica: Maja Fabjan